Yönetim

Ahmet Çalik

1958 yilinda Malatya’da dogan ve 1930 yilindan bu yana tekstil alaninda faaliyet gösteren bir ailenin ferdi olan Ahmet Çalik, 1981 yilinda tekstil alaninda ilk kisisel girisimlerini baslatti. Hâlihazirda enerji, insaat, madencilik, tekstil ve finans olmak üzere 5 sektördeki sürdürülebilir yatirimlariyla, hem Türkiye hem de uluslararasi ekonomik pazarlarin önemli is liderlerinden biri olan Ahmet Çalik, 1997 yilinda tüm Grup sirketlerini tek bir çati altinda birlestirmek amaciyla Çalik Holding’i kurdu. Vizyoner yatirimlarla insana ve topluma fayda saglayan projelere odaklanan Ahmet Çalik, dünyanin çesitli bölgelerinde süregelen faaliyetleri çerçevesinde itibari, güvenilirligi ve uluslararasi sirketlerle yaptigi uzun süreli isbirlikleriyle taninmaktadir. Ahmet Çalik, yurt içinde ve yurt disinda Japonya Devlet Nisani (Altin Isiklar, Yükselen Günes Nisani ve Boyunbagi), Türkmenistan Devlet Nisani, Türkmenistan Mahtumkulu Ödülü, Türkmenistan Gayrat Madalyasi, ABD Ellis Adasi Seref Madalyasi, Arnavutluk Bayrak Sövalyesi Nisani, Türkiye Cumhuriyeti Üstün Hizmet Madalyasi, Türkiye Cumhuriyeti Dis Isleri Bakanligi Üstün Hizmet Madalyasi ve TBMM Üstün Hizmet Ödülü basta olmak üzere çok sayida ödül ve nisan ile onurlandirilmistir. Kazakistan Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu olan Ahmet Çalik’a Japonya’daki Matsumoto Üniversitesi ile Kindai Üniversitesi, Arnavutluk’taki Tiran Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafindan fahri doktora payesi verilmistir. Ahmet Çalik halen Çalik Holding’de, sirketlerinde ve Ahmet Çalik Vakfi’nda Yönetim Kurulu Baskani olarak görevini sürdürmektedir.

Mahmut Can Çalık

1991 yılında doğan ve üniversite eğitimini Amerika’da tamamlayan Mahmut Can Çalık, iş hayatına 2011 yılında Çalık Pamuk şirketinde başlamış, 2013-2022 yılları arasında ALBtelecom Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2019 yılından itibaren Çalık Denim Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Çalık, aynı zamanda Çalık Petrol, Çalık Pamuk ve Çalık Tarım şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2023 yılı itibariyle Çalık Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Gap Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı, Lidya Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi, Kayserigaz Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursagaz Yönetim Kurulu Üyesi olan Mahmut Can Çalık, Ahmet Çalık Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD üyesidir.Mert Turgut Çalık

Mert Turgut Çalık, 2015 yılında Londra’da bulunan Bellerbys College’da Temel İşletme Kursu’nu tamamlamış, 2019 yılında ise Londra’da Westminster Üniversitesi Pazarlama Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 2012 yılında Çalık Denim’de Finans departmanında başlayan Çalık, 2019 senesinde aynı firmada Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. BKT Arnavutluk ile BKT Kosova’da Yönetim Kurulu Üyesi olan ve CLK Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mert Çalık, aynı zamanda Ahmet Çalık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.